Εμβόλιμη αγωνιστική για την Premier League με τα παιχνίδια της 15ης ημέρας.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ – ΤΟΤΕΝΑΜ  21:30

Απογοητευτική για μια ακόμα αγωνιστική η Μάντσεστερ, την Κυριακή παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία 2-2 στην Άστον Βίλα. Πλέον μετά από 14 αγωνιστικές βρίσκεται στην 9η θέση με 18 βαθμούς κάνοντας έναν από τους χειρότερους πρώτους γύρους των τελευταίων ετών.

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την Τότεναμ με τον Μουρίνιο στον πάγκο της, το Σάββατο επικράτησε πιο εύκολα από όσο δείχνει το τελικό 3-2 επί της Μπόρνμουθ. Με αυτή την νίκη έφτασε τους 20 βαθμούς και βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Μεγάλο ντέρμπι, όσο και αν η Μάντσετσερ δεν βλέπεται! Και οι δύο ομάδες θα πάνε για την νίκη, θεωρώ πολύ πιθανό να δούμε πολλά τέρματα στην αναμέτρηση. Over 2,5 γκολ

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ – ΕΒΕΡΤΟΝ 22:15

Μια ακόμα νίκη για την Λίβερπουλ την προηγούμενη αγωνιστική, επιβλήθηκε εντός της Μπράιτον με 2-1. Αυτό ήταν το 13ο τρίποντο σε 14 ματς που την φέρνει με 40 βαθμούς στην κορυφή της βαθμολογίας και στο συν 8 από την 2η Λέστερ.

Το πάλεψε η Έβερτον στην έδρα της Λέστερ αλλά δεν τα κατάφερε. Ήττα με 2-1, παρά το γεγονός πως προηγήθηκε, με το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση να έρχεται στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το ντέρμπι της αγωνιστικής! Η Λίβερπουλ πάει από νίκη σε νίκη και είναι το φαβορί για την νίκη έστω και αν αμυντικά δέχεται εύκολα γκολ. 1 & OVER 2,5