Προγνωστικά Στοιχήματος | 6.7.2019

ΒΕΝΙΔΗΣ : Με τα γκολ στο MLS

Καλησπέρα, σήμερα η αγωνιστική στο MLS έχει πολλές ενδιαφέρουσες και κρίσιμες αναμετρήσεις. Τα ζευγάρια της αγωνιστικής υπόσχονται αρκετά γκολ και καλό θέαμα και θα ασχοληθούμε με τρία από αυτά τα παιχνίδια.

Ads

ΚΟΛΟΜΠΟΥΣ-ΣΙΑΤΛ 02:30

Το Κολομπους έρχεται από τέσσερις συνεχόμενες ήττες σε κύπελλο και πρωτάθλημα. Σήμερα αντιμετωπίζει μια ομαδα που και αυτή δεν πατάει καλά και έχει 3 ήττες και 1 νίκη των τελευταίο μήνα. Και οι δυο χρειάζονται την νίκη το Σιάτλ για να μην χάσει τις θέσεις που οδηγούν στα playoff  και το Κολομπους για να ξεκολλήσει από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας. Το Σιάτλ έχει πετύχει 27 γκολ σε 18 παιχνίδια και έχει δεχτεί 24, ενώ το Κολομπους έχει πετύχει μόλις 16 σε 19 παιχνίδια και έχει δεχτεί 28. Θα πάμε με το Χ2 & over 1.5 goal με απόδοση 2.25.

ΚΑΝΣΑΣ-ΣΙΚΑΓΟ 03:30

Το Κάνσας έρχεται από δυο συνεχόμενες ήττες από Λος Άντζελες και Σόλτ Λέικ και σήμερα αντιμετωπιζει μια ομαδα που είναι ανεβασμένη. Το Κάνσας χρειάζεται βαθμούς για να ανέβει από το πάτο του βαθμολογικού πίνακα που είναι από την αρχή της χρονιάς. Το Σικάγο μετά το άσχημο ξεκίνημα προσπαθεί να βρει τα πατήματα του και έρχεται από μεγάλη νίκη με 5-1 επί της Ατλάντα. Και οι δυο ομάδες θα κυνηγήσουν το γκολ που θα τις φέρει κοντά σε ένα καλό αποτέλεσμα. Θα πάμε με το g/g & over 2.5 με απόδοση 1.75.

ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ-ΒΑΝΚΟΥΒΕΡ 05:30

Το Λός Άντζελες μετά την απρόσμενη ήττα από το Κολοράντο επέστρεψε εμφατικά στις νίκες με 5-1 στην έδρα του Κάνσας. Το φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος έκανε αυτό που έπρεπε από την αρχή του αγώνα και πήγε μπροστά στο ημίχρονο όπως το συνηθίζει με 1-0 και στην επανάληψη πέτυχε αλλά 4 τέρματα. Το Βανκούβερ έρχεται από εκτός έδρας ήττα από το Σιάτλ, γενικά στα τελευταία παιχνίδια του έχει πολλές ισοπαλίες αλλά σκοράρει. Θα πάμε με το 3-5 goal με απόδοση 1.75.