ΧΟΚΕΪ | BLUES vs BRUINS | GAME 3 | NHL FINALS | Προγνωστικά Στοιχήματος | 1.6.2019

Έναρξη 03:00 | 02.6.2019

Γήπεδο Enterprise Center St.Louis

Ads

ST.LOUIS BLUES

Το Σάιντ Λούις είναι εδώ συγκεντρωμένο και απολαμβάνει τον ρόλο του αουτσάιντερ στους τελικούς. Με μια πολύ ψυχωμένη και αποτελεσματική εμφάνιση πήρε την εκτός έδρας νίκη στον δεύτερο αγώνα με τους Μπρούινς και έκανε το μπρέικ. Σήμερα επιστρέφει στην έδρα του για τον πρώτο ραντεβού με την ιστορία στην έδρα του. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Μπλούζ  είναι ο προπονητής της ομάδας και πρώην επαγγελματίας παίχτης στο NHL για 17 χρόνια, Γκρέγκ Μπέρουμπ. Ο κόουτς των Μπλούζ έχει καταφέρει να δημιουργήσει μια σκληρή ομάδα και έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη των παιχτών του με την ιδιαίτερη προσωπικότητα του. Μεγάλη ευκαιρία να περάσουν μπροστά στις νίκες στην σειρά, μπροστά στο κοινό τους που θα γεμίσει ασφυχτικά για ακόμη μια φορά τη Enterprise Center Arena. Απών για τους Μπλούζ ο Βίνς Ντάν που δεν έχει καταφέρει να ξεπεράσει τον τραυματισμό του, ο Οσκαρ Σάντνγκβιστ που είναι τιμωρημένος, ενώ αμφίβολος δίνεται ο Ρόμπερτ Τόμας.

BOSTON BRUINS

Το φαβορί έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 2-0 στην σειρά στην έδρα του και επέτρεψε στους Μπλούζ να ισοφαρίσουν την σειρά των τελικών. Οι Μπρούινς αν και κατάφεραν να προηγηθούν δυο φορές στην πρώτη περίοδο στο 5′ και στο 11′ δεν κράτησαν το προβάδισμα και ισοφαρίστηκαν και τις δυο φορές. Έτσι η πρώτη περίοδος έκλεισε με το σκορ στο 2-2 ,στην δεύτερη και τρίτη περίοδο έγινε ένα νευρικό παιχνίδι και η Βοστόνη ενώ πίεζε δεν μπόρεσε να σκοράρει. Σήμερα εκτός έδρας θα πρέπει να μπει δυνατά από την αρχή και να μην δώσει την ευκαιρία στους Μπλούζ να προηγηθούν. Οι Μπρούινς θα πρέπει να να μπουν πολύ προσεχτικοί στον αγώνα και να μην επιτρέψουν στους γηπεδούχους να προηγηθούν από νωρίς όπως συνηθίζουν. Αμφίβολος για την ομάδα της Βοστόνης ο Μάρκ Γκρζελτσούκ.

EΚΤΙΜΗΣΗ

Δεν υπάρχουν μυστικά και δεν υπάρχουν και φαβορί εδώ που φτάσαμε. Οι Μπρούινς δεν κατάφεραν να κάνουν το 2-0 και έτσι το πλεονέκτημα πάει στους Μπλούζ. Σήμερα στην έδρα τους είναι αυτοί το φαβορί αλλά και οι Μπρουινς έχουν αποδείξει ότι δεν επηρεάζονται από έδρες. Οι Μπλουζ αν χάσουν την ευκαιρία και δεν κερδίσουν αυτή την αναμέτρηση γνωρίζουν πως θα δυσκολέψουν πολύ τα πράγματα. Θα πάμε με την νίκη των γηπεδούχων Μπλούζ με 1.80 απόδοση που περιλαμβάνει παράταση και πέναλτι.