Έναρξη 03:00 | 4.6.2019

Γήπεδο Enterprise Center St.Louis

Ads

ST.LOUIS BLUES

Πάμε λοιπόν στον τέταρτο αγώνα της σειράς των τελικών, μετά από ένα εκπληκτικό 3ο παιχνίδι στο Σέντ Λούις. Οι Μπλούζ δεν κατάφεραν να κάνουν το 2-1 στην έδρα τους και ηττήθηκαν δίκαια με 7-2 από τους Μπρόυινς. Το Σέντ Λούις βρέθηκε πίσω στο σκορ από πολύ νωρίς αφού δέχθηκε το 1-0 από τον Πατρίς Μπεργκερόν μόλις στο 11ο λεπτό. Στην συνέχεια πίεσαν αλλά δέχτηκαν άλλα δυο τέρματα πριν λήξει η πρώτη περίοδος. Με το 3-0 στην πλάτη από την πρώτη περίοδο άρχισαν να δυσκολεύουν τα πράγματα για την ομάδα του Κρέγκ Μπέρουμπ. Με το ξεκίνημα δέχτηκαν το 4-0 στο 21ο λεπτό από τον Ντέιβιντ Πάστρνακ και κάπου εκεί άρχισαν να απογοητεύονται άλλα συνέχισαν την πίεση. Το τελικό 7-2 αφήνει μεν απογοήτευση στους Μπλουζ αλλά είναι μια ομάδα που δεν βρέθηκε τυχαία ως εδώ. Εκτός ο Ρόμπερτ Τόμας για τους γηπεδούχους.

BOSTON BRUINS

Καταπληκτική εμφάνιση για την Βοστόνη στον τρίτο αγώνα, κυριάρχησε στον πάγο από την αρχή της αναμέτρησης. Μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα και έδειξε από πολύ νωρίς τις διαθέσεις της. Μετά το 3-0 στην πρώτη περίοδο έπαιξε σαφώς πιο απελευθερωμένα και με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση. Σήμερα θα είναι ένα καινούργιο παιχνίδι και θα πρέπει να ξεχάσουν αυτή την μεγάλη νίκη γιατί σίγουρα οι Μπλουζ θα βγάλουν αντίδραση. Αν δεν μπουν συγκεντρωμένοι όπως έκαναν στο τρίτο ματς πιθανόν να κυνηγάν στο σκορ από νωρίς. Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών για τους Μπρούινς και όλοι είναι στην διάθεση του Μπρούς Κάσσιντυ.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ

Πολύ κρίσιμη αναμέτρηση για το μέλλον της σειράς των τελικών. Και οι δυο ομάδες είναι ισοδύναμες και φάνηκε πως οι έδρα δεν παίζει κανέναν ρόλο μέχρι στιγμής . Και οι δυο είναι ικανές για την κατάκτηση του Στάνλεϊ Κάπ και δείχνουν πολύ αποφασισμένες. Οι Μπλούζ θα κυνηγήσουν την νίκη στην έδρα τους γιατί σε αντίθετη περίπτωση το 3-1 δύσκολα ανατρέπεται. Θα πάμε με το over 2.5 goal των Mπλούζ με απόδοση 1.85.