NHL | STANLEY CUP FINALS

Έναρξη 03:00 | 13.6.2019

Γήπεδο TD Garden Boston

BOSTON BRUINS

Οι Μπρούινς απέδειξαν πόσο μεγάλη ομάδα είναι και πόσο θέλουν να κατακτήσουν τον τίτλο. Με μια καταπληκτική 3η περίοδο όπου σκόραραν 4 τέρματα πήραν την νίκη και ισοφάρισαν την σειρά σε 3-3. Σήμερα στην έδρα τους έχουν την ευκαιρία να κατακτήσουν το Στάνλευ Κάπ μπροστά στο κοινό τους και να ξαναφέρουν τον τίτλο στην Βοστόνη μετά από 7 χρόνια. Και σήμερα αμφιβολοι οι Βάγκνερ και Γκρεζλτσούκ για τους Μπρούινς, οι υπόλοιποι είναι πανέτοιμοι και στην διαθεση του Μπρούς Κάσσιντυ.

ST.LUIS BLUES

ST.LOUIS BLUES

Οι Μπλούζ έχασαν την ευκαιρία να στεφθούν πρωταθλητές στο 6ο παιχνίδι στην έδρα τους και μπροστά στο κοινό τους. Προσπάθησαν να σκοράρουν νωρίς στη 1η περίοδο και να πάρουν προβάδισμα αλλά δεν τα κατάφεραν, αντιθέτως δέχτηκαν τέρμα από τον Μπράντ Μάρσχαντ στο 9′. Στη 2η περίοδο ξεκίνησαν δυνατά αλλά και πάλι βρήκαν απέναντι τους μια πολύ κλειστή άμυνα. Στην 3η περίοδο δέχτηκαν δυο τέρματα απ τον Κάρλο και τον Κούλμαν και εκεί άρχισαν να δυσκολεύουν τα πράγματα για την ομάδα του Kρέγκ Μπέρουμπ. Μείωσαν με τον Ορείλι σε 3-1 αλλά δέχτηκαν άλλα δυο τέρματα στο 55′ και στο 58′ χάνοντας δίκαια με 5-1 από τους ανώτερους Μπρούινς.

Διαβάστε εδώ την ανάλυση και τις στοιχηματικές προτάσεις από τον αγώνα κυπέλλου MINNESOTA vs KANSAS

ΕΚΤΙΜΗΣΗ

Τελική αναμέτρηση απόψε στο TD Garden για της δυο ομάδες, ο καλύτερος θα κερδίσει και θα στεφθεί πρωταθλητής. Οι δυο ομάδες έχουν αποδείξει πόσο πολύ θέλουν το Στάνλει Καπ, οι μεν Μπρούινς γιατί έχουν να το κατακτήσουν από το 2011 και οι δε Μπλουζ γιατί θα είναι η πρώτη φορά στην ιστορία τους. Δεν υπάρχει φαβορί στο τελευταίο παιχνίδι της σειράς των τελικών αυτός που το θέλει ποιο πολύ θα στεφθεί πρωταθλητής. Θα πάμε με το over 2.5 goal για τους Μπρούινς με απόδοση 1.75.