Έναρξη 03:00 | 18.5.2019

Γήπεδο Fiserv Foroum

Ads

MILWAUKEE BUCKS

Οι Μπάκς δεν ξεκίνησαν καλά τον αγώνα και οι Ράπτορς έπαιρναν διαφορά στο σκορ. Το σκορ στην πρώτη περίοδο έκλεισε με 23-34,στην συνέχεια οι Μπάκς πίεσαν και κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά. Η τέταρτη περίοδος ξεκίνησε με τους Μπάκς πίσω στο σκορ με 76-83. Έκει ο Μπρουκ Λόπεζ έφερε την διαφορά στον έναν πόντο για τους Μπάκς με δύο συνεχόμενα τρίποντα. Οι Ράπτορς κρατούσαν μια μικρή διαφορά στο σκορ μέχρι και το 45′,από εκεί και μετά οι Μπάκς πίεσαν και με δέκα συνεχόμενους πόντους πήραν την νίκη. Ο Λόπεζ με 29 πόντους και 11 ριμπάουντ και ο Αντετοκούνμπο με 24 πόντους και 14 ριμπάουντ ήταν οι κορυφαίοι για τους γηπεδούχους.

RAPTORS

TORONTO RAPTORS

Οι Ράπτορς ξεκίνησαν πολύ δυνατά τον αγώνα περνώντας διάφορα που όμως όσο περνούσε η ώρα δεν κατάφερναν να την αυξήσουν σε διαφορά ασφαλείας. Ο Λέοναρντ έπιασε τα γνωστά του στάνταρ με 31 πόντους και 9 ριμπάουντ αλλά αυτή την φορά είχε άξιο συμπαραστάτη τον Λόουρι με 30 πόντους 8 ριμπάουντ. Με γενικά πολύ καλά ποσοστά με 85% στις βολές ,38% στα δίποντα και 36% στα τρίποντα αλλά έχασε την μάχη των ριμπάουντ με 60-46. Οι Ράπτορς ήταν πολύ κοντά να πάρουν την πρώτη νίκη στην σειρά αλλά οι Μπάκς στην τέταρτη περίοδο δεν τους άφησαν κανένα περιθώριο.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ

Δεύτερη αναμέτρηση στους ημιτελικούς της ανατολής και οι Μπάκς έχουν την ευκαιρία να περάσουν μπροστά με 2-0 στην σειρά. Οι Ράπτορς απ την άλλη θα κοιτάξουν να κάνουν το μπρέικ στην σειρά. Οι Μπάκς μπορεί να ζορίστηκαν για περίπου σαράντα λεπτά αλλά όταν χρειάστηκε έκαναν αυτό που έπρεπε. Η δεύτερη αναμέτρηση θα είναι πολύ διαφορετική,οι Ράπτορς δεν θα αφήσουν εύκολα τους Μπάκς να κάνουν το 2-0. Οι Μπάκς απ την άλλη αν περιορίσουν καλύτερα αμυντικά τον Λέοναρντ και έχουν τον έλεγχο των ριμπάουντ θα μπορέσουν να κάνουν το 2-0 στην σειρά. Θα γίνει πιθανόν ποιο κλειστό παιχνίδι και σίγουρα ποιο σκληρό από το πρώτο,θα πάμε με το under 217.5 με απόδοση 1.80.