Γήπεδο Scotiabank Arena Toronto

Ads

RAPTORS

TORONTO RAPTORS

Οι Ράπτορς έκαναν το μπρέικ στην σειρά και με σκορ 3-2 στις νίκες επιστρέφουν στο Τόροντο. Σήμερα έχουν την μεγάλη ευκαιρία να τελειώσουν με την υπόθεση πρόκριση και να περάσουν στον μεγάλο τελικό με τους Γουόριορς. Χωρίς να είναι ιδιαίτερα καλοί οι Ράπτορς στατιστικά πήραν την μεγάλη νίκη. Πρωταγωνιστες οι Βάν Βλητ με καθοριστικά τρίποντα ο Σίακαμ με 13 ριμπάουντ και ο συνήθης ύποπτος Λέοναρντ με 35 πόντους 7 ριμπάουντ και 9 ασίστ. H Scotiabank αρένα θα βράζει μέσα και έξω για να σπρώξει τους Ράπτορς στην πρώτη τους πρόκριση σε τελικούς του NBA στην 24άχρονη ιστορία τους.

MILWAUKEE BUCKS

Βάρια ήττα για τους Μπάκς, ήττα ψυχολογίας και καλούνται να κάνουν αυτοί σήμερα το μπρέικ και να επιστρέψουν την σειρά στο Μιλγουόκι για έναν τελευταίο τελικό. Ο Αντετοκόυνμπο δέχτηκε και θα δεχτεί και σήμερα πολύ σκληρά μαρκαρίσματα και θα πρέπει να βγει μπροστά και να παίξει σαν MVP. Από ‘κει και πέρα είναι τελικός για το Μιλγουόκι απόψε και πρέπει όλοι να αναλάβουν τις ευθύνες τους και να δώσουν τα πάντα αν θέλουν να έχουν την ευκαιρία για πρόκριση στον τελικό. Δεν υπάρχει χώρος κανένας να κρυφτεί πίσω από κάποιον άλλον σήμερα. Είναι 48 κρίσιμα λεπτά που όλοι και όλα θα παίξουν τον ρόλο τους.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ

Δεν έχουν πια μυστικά οι δυο ομάδες άλλωστε έχουν βρεθεί αντιμέτωπες πολλές φορές φέτος. Αυτός που θέλει ποιο πολύ να φτάσει ως το τέλος θα είναι ο νικητής. Οι Ράπτορς έχουν τεράστια ευκαιρία στην έδρα τους σήμερα να τελειώνουν μια ώρα αρχύτερα ενώ οι Μπακς πρέπει να τα δώσουν όλα για το μπρέικ. Πιθανό under στο ματς αλλά λόγω της κρισιμότητας του αγώνα το σύνολο πόντων 205-219 με απόδοση 2.75 που περιλαμβάνει και την παράταση καλύπτει αρκετά ενδεχόμενα.